ROBOTIME Rokr 3D dřevěné puzzle Hvězdná noc (hrací skříňka) 84 dílků
Kód: 145779
Přes 3000 výdejních míst
po celé ČR

široký sortiment
produktů

Zákaznická podpora
Infolinka v pracovní dny 8 - 13h
Detailní popis produktu
Hvězdná noc je replikou historického modelu Orrery. Je inspirován modelem sluneční soustavy, vyroben z barevných kuliček a kruhů, které krouží při přehrávání melodií. Díky propracované výzdobě a krásné melodii si při jeho skládání i po něm užijete spoustu zábavy. Laserem vyřezávané dílky z 2 mm lipové překližky. Jednotlivé dílky se vytlačují přímo z překližky, postupujte posloupně a opatrně. ORRERY MECHANIZMUS umožňuje, aby sluneční soustava při přehrávání melodií kroužila dokola. POLEDNÍKOVÝ KRUH se po natažení pohybuje a představuje vesmír. HRACÍ SKŘÍŇKA je poháněná natahovacími pružinami a převodovými soukolími. Melodie: Memory from Cats. Kvalitní, bezpečné a netoxické materiály. Rozvíjí technické myšlení, představivost, cit pro detail a jemnou motoriku. Překrásný dárek pro všechny a ke všem příležitostem. Jemná a působivá dekorace. Obtížnost: 4 z 5 (dle rozdělení Robotime). Orientační doba na složení: 2,5 hodiny. Balení obsahuje: materiál pro výrobu modelu, obrázkový návod s doplňujícími texty v angličtině a QR kódem pro zobrazení instruktážního videa. Upozornění: Používat pouze pod dohledem dospělé osoby. Při učení složitých konceptů, jako je například fungování vesmíru, je vždy snazší mít k dispozici vizuální pomůcky - od středověkých astronomických hodin až po zlaté moderní ornáty! Ačkoli první vědci věřili, že středem naší sluneční soustavy je Země, v roce 1514 astronom Koperník umístil do jejího středu Slunce. První moderní mechanický model sluneční soustavy byl vytvořen na počátku 17. století a pojmenován po svém patronovi, hraběti z Orrery. Orrery představuje planety při pohledu z vnějšku sluneční soustavy v přesném měřítku modelu s periodami oběhu (ačkoli velikosti a vzdálenosti planet jsou nutně nepřesné). Obvykle je poháněn hodinovým mechanismem s glóbusem představujícím Slunce uprostřed a planetou na konci každého ramene. Hodinář George Graham se zasloužil o vytvoření první orlojnice (tzv. planetária), která dokázala demonstrovat proporcionální pohyb planet kolem Slunce. Rozměr složeného puzzle cca 13,5 x 13,5 x 15,5 cmDoplňkové parametry
| Kategorie: | 3D puzzle |
|---|---|
| Hmotnost: | 0.52 kg |
| EAN: | 6946785113600 |
| Počet dílků: | 84 |
| Rozměry krabice (balení): | 27,1 x 19,2 x 6,9 cm |
| Rozměr složeného puzzle cca: | 13,5 x 13,5 x 15,5 cm |
| Materiál: | Dřevo - překližka |
| Věk: | od 14 let |
| Doba hraní: | 2,5 hodiny |
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
